Jak czuje się odwodniony kot?

Odwodniony kot czuje się jakby miał ciężkiego kaca. Prawie każdemu z nas zdarzyło się przynajmniej raz w życiu przeholować z alkoholem. Pamiętacie ból głowy i mdłości? A może mieliście grypę żołądkową? To najczęstsze sytuacje, kiedy jesteśmy odwodnieni. Czujemy się fatalnie – razi nas światło, boli głowa, mięśnie i kości, jest nam niedobrze.

Tak czuje się odwodniony kot. Nie chce mu się jeść, a jak zmusi się do przełknięcia odrobiny jedzenia to często wymiotuje albo przełyka ślinę. W ten sposób wpada w błędne koło – czuł się źle, więc się odwodnił, odwodniony czuje się jeszcze gorzej, więc nie może się napić ani zjeść, więc się odwadnia…

Kiedy kot źle się czuje, jest mniej aktywny, mało się porusza. Nie powie Wam, że boli go głowa, ale możecie zauważyć, że jest nie w humorze. Może chowa się w szafie? Może irytuje się, kiedy chcecie go pogłaskać?  A może macie wrażenie, że Wasz kot inaczej korzysta z kuwety? Rzadziej robi kupę, a kiedy się zdarza to jest mniejsza i twarda? Za to bryłki moczu są wyraźnie większe lub wręcz rozlewają się w kałuże? Albo kot często sika poza kuwetą?

To wszystko może oznaczać, że Wasz kot jest odwodniony! Zabierzcie go do lekarza – będziemy musieli poszukać przyczyny takiego stanu, ale na pewno kot wymaga pomocy, żeby poczuł się lepiej.